ZNAJDŹ PRZEPIS

wtorek, 23 sierpnia 2011

Co u mnie?

Teoretycznie, na dzień dzisiejszy czuję się w normie :)
Więc wracam powoli do życia jedzeniowego..
Wróciłam z Niemiec dopiero (byłam po auto dla mamy) i powiem tak..
Berlin to syf, brud i masakra.. Mają oczywiście trochę ciekawych budowli, fajny most z torami nad ulicą, ale przerażające graffiti wszędzie robi niesmak.. Niemcom trzeba przyznać gratulację za kulturę jazdy, są niesamowicie uprzejmi jeżdżąc autami :) oraz postoje w Niemczech są bardzo ładne - mają śliczne ławeczki, stoliki, jest nawet toaleta darmowa (nie to co u nas), kamienne ozdoby itd. Wygląda to bardziej na miejsce na piknik i grill niż zwykły zjazd :)
Aktualnie odsypiam, bo podróż była dłuuuga :)
To by było chyba na tyle, co chciałam napisać?
A teraz znów.. spać :)

5 komentarzy:

 1. 2 razy w roku podróżuje z Anglii do Polski(samochodem właśnie) i w podróży wielokrotnie się zatrzymuję. Zauważyłam prawidłowość, że im bliżej Polski, tym gorsze zjazdy, parkingi, postoje. Za najlepsze uważam jednak te w UK :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow aż nie mogę uwierzyć w to co przeczytałam :D "Berlin to syf, brud i masakra"?? ja też niedawno wróciłam z Berlina i jestem tym miastem totalnie zachwycona!! nie widziałam nigdzie syfu, u nas każde pierwsze lepsze miasto wygląda sporo gorzej i brudniej:D a sam Berlin jest totalnie fascynujący i tętniący życiem!! niestety byłam tylko na weekend, ale już planuję kolejne wyjazdy, bo jest tam tyyle do zobaczenia... także trochę nie rozumiem, ale oczywiście każdy ma prawo do swoich odczuć:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko zależy od części Berlina, bo stara część NRD to jest najgorsza.. oczywiście druga część RFN czyli zachodnia jest w lepszym stanie i jest ładniejsza, więc trzeba to uwzględnić.
  Przejechałam przez obie części i myślę, że mogłam o tym nadmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Berlin jest pięknym miastem ,czystym i zadbanym ,musiałas przejeżdżać w wyjątkowych miejscach skoro taki nieład zauwazyłaś.Co do grafiti masz rację pięknie i schludnie to one nie wyglądają.Ale ogólnie Berlin moze zachwycać.Jak w każdym miescie sa dzielnice bardziej i mniej zadbane ,napewno wiec trafiłas na te drugie skoro taki wydał Ci sie Berlin.Pozdrawiam serdecznie.Lili

  OdpowiedzUsuń
 5. Lili, ja przejechałam prawie cały berlin :) i nie wiem co schludnego i czystego jest w obdartych, oblepionych zardzewiałych, zabitych dechami budynkach.. jak każde miasto ma swoje ładne i brzydkie miejsca.. ale naprawdę moje jedyne wrażenie to takie, że oprócz części RFN to to masakra totalna.. co z tego, że śmieci na ulicy nie ma jak reszta to tylko wstyd :P oczywiście, że np przy wyjeździe jest ładna domkowa dzielnica, gdzie są ogródeczki, ładne domki itd.. ale prawie każde miasto ma ładne obrzeża :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)
Zapraszam również na czat :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...