ZNAJDŹ PRZEPIS

niedziela, 12 sierpnia 2012

Dozowanie Aromatów z Wypiekarnia.pl

Dozowane aromatów jest bardzo indywidualne, jednym wystarczy 1 kropelka płynnego, inni są mniej wyczuleni smakowo i dają więcej, to tak jak z poziomem słodkości, każdy lubi co innego.
Aromaty są bardzo wydajne, napiszę takie bardziej rzeczowe dawkowanie, ale zazwyczaj jest ono po prostu minimalne, bo aromaty są niepozornie intensywne.
Najlepiej dodać mniej i potem dodać więcej niż przesadzić ze smakiem :) Płynne aromaty zakrapla się w ilości zależnej od masy:
 • masa typu mleko, jogurt, krem na zimno itp - od 2 do 4 kropli.
 • masa typu ciasta - (lekkie, biszkoptowe, na ubitych białkach) ok 8-12 kropli, (ciężkie, zbite, na twarogach) ok. 8-15 kropli.
Proszkowe aromaty sypie się w ilości zależnej od masy:
 •  masa typu mleko, jogurt, krem na zimno itp - szczypta mieszcząca się na czubku noża lub na końcówce łyżeczki.
 • masa typu ciasta - (lekkie, biszkoptowe, na ubitych białkach) od 1/8 łyżeczki do 1/4 łyżeczki (w zależności od mocy smaku, np. truskawkowego daje się ciut więcej), (ciężkie, zbite, na twarogach) dawkowanie takie samo 1/8 łyżeczki do 1/4 łyżeczki (w zależności od mocy smaku, np. truskawkowego daje się ciut więcej).

6 komentarzy:

 1. Super :) Dla mnie będzie to na pewno bardzo pomocne, zwłaszcza na początku stosowania. Teraz to już w ogóle nie mogę się doczekać mojej 'aromatycznej' paczuszki :))

  Tak z innej beczki, ale może będzie to dla kogoś pomocne :) Ja używam słodzika w płynie (firmy HUXOL)- mój mały przelicznik z tabletek na płyn:

  1 tabletka = 4 krople
  2 tabletki = 8 kropli = 2,5 ml

  Mój słodzik ma dozownik z miarką w ml, więc od razu przeliczam na ml.

  OdpowiedzUsuń
 2. A słodzik ten nie ma czasem aspartamu? Bo jeśli ma to bardzo źle, aspartam jest trujący zwłaszcza w temp. wyższej niż ok 40* Jakoś tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. a dodać trzeba, że wypiekarnia robi szybkie przesyłki i niezwykle aromatyczne !

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie, nie. Jest na bazie cyklaminianu sodu i sacharynianu sodu. O żadnym słodziku, że jest zdrowy powiedzieć nie można, ale chyba to takie mniejsze zło.
  Przede wszystkim nie zmienia smaku wypieków, a w tabletkach którego wcześniej używałam niestety tak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak, pachną niemiłosiernie, czasem aż w nosie kręci :) raz dostałam taką paczkę, że otworzyłam i w pokoju i kuchni pół dnia pachniało :) i ręce też pachniały mocno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pati,
  to dobrze, że nie na aspartamie :)
  Stare książki dukana powinni ocenzurować z tego aspartamu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz :)
Zapraszam również na czat :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...